Wednesday, 2018-09-19, 2:24 PM

Welcome Everyone! Web&Chat!

Welcome Guest

Search
Site friends
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Site menu
News topics
Arkivi i Lajmeve! [6]
Lajmet!
News calendar
«  September 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Tag Board
200
Main » 2008 » September » 1 » Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë
Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë
6:12 PM
Sfidat që rrjedhin nga ekonomia joformale në Kosovë:
 
Ekonomia jo formale në Kosovë mbetet problem për autoritetet e vendit, pasi pengon në vjeljen e taksave nga ky aktivitet, duke rezultuar në të ardhura të pamjaftueshme për financimin e buxhetit.
 
Ekspertë të ekonomisë tërheqin vërejtjen se ushtrimi i dobët i administratës tatimore në ndjekjen e bizneseve, por edhe mos funksionimi i gjyqësorit dhe policisë në luftimin e ekonomisë së fshehtë ndikon në rritjen e ketij sektori, që llogaritet të jetë më i lartë se 30% e Prodhimit të Brendshëm
Category: Arkivi i Lajmeve! | Views: 1109 | Added by: katilat | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *: